Protestujący domagają się nowych układów zbiorowych i podwyżek o 110 euro miesięcznie. Rząd proponuje podwyżki w wysokości 95 euro.
Według związkowców, do protestu przystąpiło 80 proc. pracowników oświaty, publicznej służby zdrowia i administracji państwowej.
Ulicami Rzymu przeszła wielka manifestacja, którą zakończył wiec liderów trzech największych central związkowych. Osobną demonstrację zorganizowały autonomiczne związki zawodowe.