RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Strach przed sepsą we Wrocławiu - antybiotyki dla studentów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

70 uczestników studenckiej zabawy znalazło się pod opieką wrocławskiego sanepidu. W tej grupie bawił się mężczyzna, który z podejrzeniem sepsy trafił do wrocławskiego szpitala zakaźnego. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Jak informuje wrocławska reporterka RMF FM Barbara Zielińska, 40 osób już otrzymało dużą dawkę antybiotyku, dziś leki zostaną podane pozostałym.

Wszyscy uczestnicy zabawy w akademiku zostali też poinformowani o tym, na jakie objawy u siebie powinni zwrócić szczególna uwagę.

Niepokój powinna wzbudzić wysoka gorączka, dreszcze i pocenie się. Epidemiolodzy proszą, by takich objawów nie lekceważyć, nie leczyć się samodzielnie i zawsze skorzystać z pomocy lekarskiej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: