RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Starcia opozycji z ZOMO w centrum Warszawy

Publikacja: Sobota, 13 grudnia (17:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na stołecznym Placu Zamkowym koksowniki, transportery opancerzone i milicyjne radiowozy. W Warszawie, w 27. rocznicę stanu wojennego, odbyła się wczoraj inscenizacja tego wydarzenia.

Na początku zomowcy grzali się przy koksownikach, a potem ruszyli pacyfikować opozycjonistów. Zdecydowana przewaga była po stronie ZOMO. Opancerzone transportery, wóz z wodą do rozganiania demonstrantów, tarcze, kaski, pałki i jasny rozkaz, jak w 81. roku: Wyłapać opozycjonistów, roznosicieli ulotek, stłumić zamieszki:

Na szczęście była to tylko inscenizacja. Za barierkami ten pokaz oglądała spora grupa warszawiaków i tym razem nie było pobitych, spałowanych i aresztowanych ludzi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: