RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śmieciarki napędzane odpadkami

Publikacja: Środa, 20 września (15:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W osobliwy sposób władze Tel Awiwu chcą wykorzystać bio-gazy tworzące się na miejskim wysypisku śmierci.

Napęd gazowy otrzymają najpierw cztery ciężarówki, a z czasem wszystkie śmieciarki w mieście. Paliwa na pewno nie zabraknie, gdyż jego źródło jest wyjątkowo szybko odnawialne. Gaz pochodzić ma bowiem z okolicznego wysypiska śmieci. Rok temu śmietnisko zostało zamknięte z powodu gromadzących się tam bocianów, które stanowiły zagrożenie dla samolotów startujących i lądujących na pobliskim lotnisku. Wprawdzie ponad 200-metrowy kopiec śmieci nie jest już powiększany, ale 30 milionów ton odpadków nagromadzonych przez 50 lat wciąż fermentuje, co umożliwi jego eksploatację.

15:40

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: