W wielu regionach kraju na drogach jest bardzo ślisko. Właśnie z tego powodu doszło do karambolu w Radomiu. Zderzyło się tam 12 aut. Trzy osoby zostały ranne. Miejscami jest bardzo ślisko w Warmińsko-Mazurskiem, Podlaskiem, Lubuskiem, Łódzkiem i na Podkapraciu.

Zła sytuacja panuje na drogach w województwie kujawsko-pomorskim. Sypie śnieg, kierowcy muszą bardzo uważać. Wszystkie trasy krajowe i wojewódzkie są przejezdne, ale w wielu miejscach leży śnieg i jest ślisko. Pracę drogowcom utrudnia wiatr, który nawiewa śnieg z pól. Gorsza sytuacja występuje na drogach lokalnych, z których nie wszystkie są odśnieżone.

Coraz gorsze warunki jazdy panują w województwie lubuskim. Tam też ciągle pada śnieg, na drogach jest bardzo ślisko. Podobnie w Lubleskiem. Drogi krajowe są czarne i mokre, ale miejscami nawet na głównych szlakach kierowcy mogą napotkać warstwę błota pośniegowego. Miejscami padała też marznąca mżawka.

Opady śniegu doprowadziły niemal do komunikacyjnego paraliżu na północy Niemiec. W nocy na północy kraju spadło do 50 centymetrów śniegu. Policja zanotowała liczne wypadki, zginęły 2 osoby, ponad 10 jest rannych.

10:00