RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śledztwo ws. "wycieku" informacji o podsłuchu Dochnala

Publikacja: Piątek, 19 listopada (07:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie "wycieku" informacji poufnych materiałów z podsłuchu rozmów lobbysty Marka Dochnala, przekazanych sejmowej komisji do sprawy PKN Orlen.

Nikomu dotąd nie postawiono zarzutów. Ujawnione informacje pochodzą ze śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi. Wynika z nich, że Dochnal negocjował z byłym ministrem skarbu Zbigniewem Kaniewskim sprzedaż Rosjanom kluczowych zakładów energetycznych. Kontakt z Kaniewskim miał ułatwić lobbyście poseł Andrzej Pęczak.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: