RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Zatrzymano fałszerzy paliwa

Publikacja: Piątek, 25 sierpnia (20:18) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Śląska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o fałszowanie paliwa i sprzedawanie go na podstawie podrobionych dokumentów. Policjanci szacują, że obaj zarobili na tym około 5 mln złotych.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, oszustwa i fałszowanie dokumentacji - mówi Joanna Rudnicka ze śląskiej policji. Na swojej działalności podejrzani zarobili około 5 milionów złotych - dodaje policjantka.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

W całej sprawie zatrzymano już 140 osób. Ponad 80 podejrzanych ciągle przebywa w areszcie. Wyprodukowane przez grupę nielegalne paliwo warte było ponad 50 milionów złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: