RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Siły somalijsko-etiopskie zajęły Mogadiszu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Somalijska armia rządowa i wspierające ją oddziały etiopskie dotarły do stolicy Somalii, Mogadiszu. Uciekli stamtąd skrajni islamiści, którzy przez ostatnie pół roku kontrolowali miasto.

Wcześniej były bardzo zaostrzone środki bezpieczeństwa ale było spokojnie. Teraz znowu dochodzi do ulicznych walk - mówi jeden z mieszkańców Mogadiszu.

W somalijskiej stolicy słychać odgłosy strzałów, plądrowane są domy, sklepy a nawet szpitale. Ludzie wynoszą z niestrzeżonych budynków wszystko co się da i co może mieć jakąkolwiek wartość.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: