Do wstrząsu doszło tuż przed godz. 2 w nocy. Przedstawiciele miedziowego koncernu mówią, że w Rudnej doszło do samoistnego tąpnięcia.
Jak dotąd nie było żadnych zgłoszeń o szkodach. Prawdopodobnie osoby, które poniosły w wyniku tąpnięcia starty, będą zgłaszać się do KGHM dopiero w poniedziałek.