Unieważnienie umowy możliwe jest jedynie na drodze sądowej, dlatego komisja zwraca się do ministrów skarbu i sprawiedliwości, by ci wszczęli odpowiednie działania.
Posłowie przedstawili także listę osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie prywatyzacji niezgodniej z prawem. I tak śledczy chcą wysłać przed Trybunał Stanu byłych ministrów skarbu: Aldonę Kamelę Sowińską i Emila Wąsacza.
Z kolei prokuratura – ich zdaniem - powinna się zająć Jamrożym i Wieczerzakiem (łapownictwo), premierem Belką (składanie fałszywych zeznań) oraz dwoma wysokimi urzędnikami z Ministerstwa Skarbu.