RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sądy grodzkie do kasacji

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od 1 stycznia przyszłego roku sądy grodzkie, które prowadzą największą ilość spraw, przestaną istnieć. Stopniowa ich likwidacja już się zaczęła - zauważa "Dziennik Polski". Małopolscy sędziowie bardzo krytycznie oceniają decyzję Ministerstwa Sprawiedliwości.

Sędziowie twierdzą, że stracą na tym sami, ponieważ będą zmuszeni do pracy w trudniejszych warunkach. Ich zdaniem likwidację sądów grodzkich boleśnie odczują także zwykli ludzie, zwłaszcza z małych miejscowości, bo będą mieli utrudniony dostęp do wymiaru sprawiedliwości.

Przedstawiciele Temidy akcentują też, iż - wbrew szacunkom resortu - zniknięcie sądów grodzkich zamiast oszczędności, zwiększy koszty funkcjonowania sądownictwa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: