RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sądowa walka o niższe czynsze wciąż trwa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po raz kolejny białostocki sąd rejonowy przyznał rację miastu w sporze z mieszkańcami lokali komunalnych o podwyżkę czynszów. W lipcu wzrosły one - według wyliczeń lokatorów - o nawet 160 proc. Dziś został oddalony już czwarty pozew, bo jak tłumaczyła sędzia Wiesława Niemyjska, był on nieuzasadniony.

Beata Jakubowska z Zarządu Mienia Komunalnego dodaje, że miasto wprowadziło program osłonowy dla mieszkańców.

Problem w tym, że mimo tych osłon podwyżka i tak jest dla wielu zdecydowanie zbyt duża. Niektórym lokatorom 1. lipca czynsz wzrósł z nieco ponad 400 do niemal 800 złotych miesięcznie.

Dlatego mieszkańcy nadal będą przed sądem bić się o niższe czynsze. Ci, którzy już mają wyroki, złożą od nich odwołania do sądu wyższej instancji, pozostałych niemal 70 spraw na razie zostanie zawieszonych.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: