Beata Jakubowska z Zarządu Mienia Komunalnego dodaje, że miasto wprowadziło program osłonowy dla mieszkańców.
Problem w tym, że mimo tych osłon podwyżka i tak jest dla wielu zdecydowanie zbyt duża. Niektórym lokatorom 1. lipca czynsz wzrósł z nieco ponad 400 do niemal 800 złotych miesięcznie.
Dlatego mieszkańcy nadal będą przed sądem bić się o niższe czynsze. Ci, którzy już mają wyroki, złożą od nich odwołania do sądu wyższej instancji, pozostałych niemal 70 spraw na razie zostanie zawieszonych.