Sąd uniewinnił N. od zarzutu, w którym prokuratura przypisywała mu zlecenie zabójstwa bielskiego biznesmena Sylwestra O. Pod samochodem O. podłożona została bomba. Sąd uznał natomiast winę "Rzeźnika" za drugą próbę zgładzenia Sylwestra O. Ryszard N. ostrzelał z karabinu maszynowego dom, w którym znajdował się biznesmen.
Ryszard N. odpowiadał między innymi także za zastraszanie szeregu osób, "pranie brudnych pieniędzy", a także spowodowanie fikcyjnego wypadku drogowego, by wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.