RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Rzeźnik" skazany po raz kolejny

Publikacja: Czwartek, 26 lutego (12:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Karę 15 lat więzienia i 15 tysięcy złotych grzywny wymierzył bielski sąd okręgowy Ryszardowi Niemczykowi, pseudonim Rzeźnik. Sąd uznał go za winnego 12 z 13 stawianych mu zarzutów. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd uniewinnił N. od zarzutu, w którym prokuratura przypisywała mu zlecenie zabójstwa bielskiego biznesmena Sylwestra O. Pod samochodem O. podłożona została bomba. Sąd uznał natomiast winę "Rzeźnika" za drugą próbę zgładzenia Sylwestra O. Ryszard N. ostrzelał z karabinu maszynowego dom, w którym znajdował się biznesmen.

Ryszard N. odpowiadał między innymi także za zastraszanie szeregu osób, "pranie brudnych pieniędzy", a także spowodowanie fikcyjnego wypadku drogowego, by wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: wyrok

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: