Ryszard Petru poinformował na piątkowej konferencji prasowej, że na nieformalnym posiedzeniu klubu Nowoczesnej podjęto decyzję, że to on będzie jego przewodniczącym. Zapowiedział, że w najbliższych dniach Nowoczesna wypracuje stanowisko w sprawie wicemarszałka Sejmu. Wyraził nadzieję, że w tej kwestii tradycja polskiego parlamentaryzmu będzie dotrzymana, tzn. każdy klub będzie miał swego wicemarszałka
Petru wyraził przekonanie, że obecność posłów Nowoczesnej w Sejmie "zmieni język polityki na bardziej konkretny", a być może także "bardziej sympatyczny". Ważne jest, żeby bycie posłem kojarzyło się pozytywnie, parlament niestety nie ma pozytywnej opinii, jesteśmy przygotowani, żeby prowadzić merytoryczną dyskusję - podkreślił. Poinformował też, że Nowoczesna w pierwszej kolejności będzie zgłaszała do Sejmu projekty ustaw dotyczących: "innego finansowania partii politycznych niż z budżetu", wolności gospodarczej i ordynacji podatkowej. Nie chciał mówić o szczegółach projektów, bo - jak tłumaczył - prace nad nimi ciągle trwają.
(mn)