RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ruszyły szczepienia służb mundurowych

Publikacja: Środa, 24 marca (14:37) Aktualizacja: Środa, 24 marca (14:00)

Rozpoczęły się szczepienia służb mundurowych. Pierwszym zaszczepionym funkcjonariuszem w Polsce został Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Szczepienia służb mundurowych zainaugurowano w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym. Funkcjonariusze są szczepieni preparatem firmy AstraZeneca.

W inauguracji wzięli udział komendanci służb podległych MSWiA - Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa - lub ich zastępcy, a także zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Najpierw dawki otrzymają komendanci i zastępca dyrektora, a potem ruszą szczepienia pozostałych funkcjonariuszy - przekazał wiceszef MSWiA.

Pierwszym zaszczepionym funkcjonariuszem w Polsce został Jarosław Szymczyk, komendant główny policji. Preparat podał mu prof. Waldemar Wierzba, dyrektor CSK MSWiA w Warszawie.

Źródło: RMF FM/PAP
Tagi: koronawirus
Dalsza część artykułu pod materiałem video: