RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rośnie przestępczość internetowa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W ciągu czterech miesięcy tego roku przestępczość internetowa wzrosła o 50 proc. - alarmuje "Życie Warszawy". Najbardziej narażone na kradzież są konta bankowe - rośnie bowiem liczba wirusów oraz programów szpiegujących.

Wielu internautów otrzymuje np. wiadomości e-mail rzekomo od banku z prośbą o zalogowanie się i zmianę hasła. Przestępcy, podszywając się pod bank, łatwo poznają loginy, hasła, a następnie mogą wykonać przelewy - ostrzega "Życie Warszawy".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: