RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja: Awaria w elektrowni jądrowej

Publikacja: Wtorek, 30 stycznia (07:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Automatyczny system bezpieczeństwa wyłączył jeden reaktor elektrowni atomowej pod Saratowem. Według oficjalnej informacji, automatyczne wyłączenie reaktora zostało wywołane usterką w systemie sterowania.

Nie spowodowała ona zagrożenia, ani tym bardziej wycieku radioaktywnego. Według bardzo surowych reguł, obowiązujących w elektrowniach atomowych, najmniejsza usterka nawet mało znaczącego urządzenia wspomagającego lub zmiana wskazań czujnika powoduje natychmiastowe wyłączenie reaktora. W 10 rosyjskich elektrowniach atomowych zdarza się to kilka razy w miesiącu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: