5 górników zginęło w eksplozji w kopalni w Partizansku na Dalekim Wschodzie Rosji. W chwili wypadku pod ziemią były 64 osoby, większość ewakuowano, 5 z nich jest rannych. Tymczasem na Nowoszachtinsku znaleziono 11 żywych górników.

Ekipy ratunkowe wyciągają w tej chwili kilku pozostałych górników uwięzionych w zasypanych chodnikach na głębokości ponad 700 metrów w Partizansku. Do akcji ratunkowej skierowano wszystkie dostępne siły, rozważana jest też możliwość sprowadzenia dodatkowych ekip z Chabarowska i Moskwy.

To już drugi poważny wypadek w rosyjskich kopalniach w ciągu tygodnia. W Nowoszachtinsku w obwodzie rostowskim trwa akcja ratowania 13 osób, którzy od 6 dni przebywają w szybie zalewanym przez podziemne jezioro.

Jak podała agencja Ria Nowosti, ratownicy odnaleźli 11 żywych górników. W najbliższym czasie ludzie ci zostaną wydobyci na powierzchnię. Znaleziono także ciało jednego z mężczyzn, który nie przeżył sześciu dni pod ziemią. Poszukiwania trzynastego zaginionego górnika trwają.

08:00