Martin Koch wygrał konkurs skoków narciarskich na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Austriak, który znany jest z dobrych występów na dużych obiektach, uzyskał 214,5 metra i 210,5 metra. Drugie miejsce zajął Tom Hilde, a trzecie Gregor Schlierenzauer. Czwarty po pierwszej serii Adam Małysz ukończył zawody na 6. miejscu. Jedenastą lokatę zajął Kamil Stoch.

Najlepszy polski skoczek, który we wczorajszych kwalifikacjach uzyskał 212,5 metra po skoku na 201,5 metra, był czwarty. W serii finałowej lądował na 184,5 metra, co zepchnęło go na szóste miejsce.

O jedno "oczko" swoją lokatę zdołał poprawić Kamil Stoch, który nie ukrywał, że nie najlepiej czuje się na obiekcie w Niemczech. Dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata lądował na granicy 185,5 metra i 207 metrów i zakończył zmagania na 11. pozycji.

27. miejsce zajął Piotr Żyła. Do drugiej serii nie zdołał zakwalifikować się Tomasz Byrt - 169,5 metra.

Lider Pucharu Świata Austriak Thomas Morgenstern został sklasyfikowany na 16. pozycji, a wicelider PŚ Szwajcar Simon Ammann na 10.