RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przywłaszczyła 2 mln złotych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwa miliony złotych należące do wspólnot mieszkaniowych z Gdańska przywłaszczyła sobie właścicielka biura zarządu nieruchomości. Według policji, zatrzymana 52-letnia kobieta pieniędzmi jednej wspólnoty płaciła rachunki innych.

Elżbieta K. wspólnotom przedstawiała fałszywe wyciągi z operacji bankowych, nie płaciła też składek ubezpieczeniowych pracownikom swojej firmy.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy pod koniec 2005 r. okazało się, że zaległości wspólnot u dostawców wody, energii i innych mediów wynoszą po kilkaset tysięcy złotych. Teraz za przywłaszczenie pieniędzy grozi jej do 5 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: