RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przywłaszczali przesyłki kurierskie

Publikacja: Piątek, 22 września (11:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dolnośląska policja zatrzymała troje magazynierów jednej z firm kurierskich. Kobieta i dwóch mężczyzn zamiast wysyłać przesyłki do prawowitych właścicieli, wpisywali na formularzach wysyłkowych nazwiska podstawionych przez siebie osób. Potem odbierali od nich towar i dzielili się łupem.

Grupa kradła głównie sprzęt elektroniczny: laptopy, aparaty cyfrowe i telefony komórkowe. Straty spowodowane przez nich policja szacuje wstępnie na co najmniej 100 tysięcy złotych.

Złodzieje wpadli, kiedy prawdziwi odbiorcy przesyłek, zaczęli dociekać dlaczego wysyłane paczki nigdy do nich nie dotarły.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: