RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przed sąd za znęcanie się nad pensjonariuszami

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na 13 października zaplanowany został początek procesu kierowniczki domu opieki w warszawskiej Radości. Prokuratura postawiła kobiecie zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad pensjonariuszami. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

Sprawa stała się głośna w 2007 roku. Opinia publiczna dowiedziała się o maltretowaniu pensjonariuszek prywatnego domu opieki z filmu nagranego telefonem komórkowym przez poborowego odsługującego wojsko w tym ośrodku. Na filmach tych było widać, jak stare, schorowane kobiety bito po twarzy, wyzywano i maltretowano. Proceder maltretowania pensjonariuszy mógł trwać nawet od 2004 roku. Po ujawnieniu sprawy wszyscy pensjonariusze trafili do innych placówek, a niezarejestrowany dom opieki zamknięto.

W sumie w tej sprawie zarzuty usłyszało pięć osób. Cztery zostały już skazane.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Proces

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: