RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Promocje w Berlinie nie dla Polaków

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od stycznia w berlińskim sklepie Selgros Polacy, Turcy i Rosjanie nie mogą korzystać z promocji na towary. Podobnie w sieci Makro. Powód? Bo za dużo kupują – pisze "Gazeta Wyborcza". Sprawę wyjaśnia polska ambasada w Berlinie.

Dziennik opisuje „przygodę” Polaka, któremu nie pozwolono kupować artykułów w promocji w berlińskim Selgrosie i w sieci Metro (w Polsce – Makro). Nie ma żadnej polityki koncernu dyskryminującej Polaków, Rumunów czy Rosjan - zapewnia John Matthew z niemieckiego Selgrosa.

Incydent w naszej berlińskiej filii był skandaliczny i niedopuszczalny - mówi. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec sprzedawcy, ale ci twardo obstają przy swoim: Tylko kilka sztuk. Więcej panu nie sprzedamy – usłyszał reporter „Wyborczej”. Wszystko dlatego, że kupują za dużo...

"Gazeta Wyborcza" podkreśla, że w polskim Selgrosie i Makro

wszyscy klienci mogą kupować bez ograniczeń. Nawet Polacy, Rosjanie i Turcy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: