Odwiedziliśmy łaźnię miejską w Krakowie. Nasz reporter Witold Odrobina był wśród bezdomnych i bezrobotnych; ludzi wykluczonych w III Rzeczpospolitej. Czy mimo to uczestniczą w wyborach? Posłuchaj:
Będzie więcej mieszkań, więcej pracy - to opinia jednych. Co to zmieni? Było złodziejstwo, będzie złodziejstwo. Tylko biedni cierpią - tak twierdzą inni. Takich rozgoryczonych, biednych Polaków jest coraz więcej i między innymi dlatego połowa uprawnionych nie wzięła udziału w głosowaniu.