RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pracowała na granicy, może mieć świńską grypę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pracownica przejścia granicznego z Ukrainą w Hrebennem na Lubelszczyźnie trafiła do szpitala z podejrzeniem grypy A/H1N1 - poinformował we wtorek wojewódzki inspektor sanitarny w Lublinie Janusz Słodziński. Kobieta przebywa w placówce w Tomaszowie Lubelskim.

Pobrano od niej próbki do badań na obecność wirusa A/H1N1, zostały one wysłane do Warszawy. Wyniki badań będą znane w czwartek. Słodziński poinformował, że stan kobiety jest dobry, zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma powodów do niepokoju.

Obserwacją objęto także osoby z najbliższego otoczenia chorej.

Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, dotychczas w Polsce odnotowano 185 przypadków zarażenia wirusem grypy A/H1N1. Zdecydowana większość zachorowań miała łagodny przebieg.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: