RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznań: Proces w sprawie podpalenia kamienicy

Publikacja: Piątek, 16 grudnia (16:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

22-letni Artur P. odpowie przed sądem za podpalenie kamienicy w centrum Poznania. W pożarze, do którego doszło w czerwcu br., zginęły cztery osoby, a kilkanaście rodzin straciło mieszkania.

Pożar kamienicy w centrum miasta gasiło aż 18 zastępów straży pożarnej. Całkowite straty oszacowano na ponad 1 mln zł.

Artur P. przyznał się do podpalenia kamienicy. W trakcie śledztwa biegli ustalili, że mężczyzna ma niedojrzałą osobowość, ale może odpowiadać za swój czyn. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Przed sądem stanie także 18-letni Jacek G., którego prokuratura oskarżyła o pomoc w podpaleniu i o niepoinformowanie policji o zagrożeniu.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: