RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ponad 2 tys. bomb znaleziono na poligonie w Przemkowie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z ponad 2 tys. bomb, ważących od kilkudziesięciu kilogramów do 1,5 tony, oczyszczono dawny poligon niemiecki i radziecki w Przemkowie na Dolnym Śląsku. Prace przy oczyszczaniu blisko 400-hektarowego terenu trwały kilka miesięcy.

Niebezpieczną robotę przeprowadziła specjalistyczna firma, która wygrała przetarg na oczyszczenie wskazanego przez nadleśnictwo terenu.

Prócz bomb z ziemi wydobyto także ok. siedmiu tysięcy innych niebezpiecznych przedmiotów, w tym pocisków artyleryjskich, granatów i różnego rodzaju min.

Niewybuchy i niewypały zostaną w niedzielę zdetonowane. W ciągu ostatnich lat oczyszczono ponad 1800 hektarów terenu dawnego poligonu.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: