RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polskie drogi niebezpieczne jak w Gwatemali

Publikacja: Piątek, 21 sierpnia (06:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie drogi są jednymi z najniebezpieczniejszych w Europie - wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia. Każdego roku ginie na nich 14 na 100 tysięcy mieszkańców. To tyle co w Gwatemali i w krajach Trzeciego Świata

W Europie gorzej jest tylko na Ukrainie, Łotwie, Słowacji, Litwie, Białorusi, w Rosji oraz w Grecji. Eksperci alarmują: jeśli nie poprawimy bezpieczeństwa, wypadki drogowe staną się główną przyczyną zgonów Polaków.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: drogi

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: