RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polscy żołnierze ranni w Bośni i Hercegowinie

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 7 listopada (13:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

7 polskich żołnierzy stacjonujących w ramach sił UE EUFOR w Bośni i Hercegowinie zostało lekko rannych w wypadku drogowym. Znajdują się w szpitalu. Ich stan jest dobry, a ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Samochód Honker, którym jechali Polacy, zderzył się z cywilnym samochodem ciężarowym. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Rzecznik Sztabu Generalnego Wojska Polskiego Zdzisław Gnatowski przyznaje, że pospieszył się, obwiniając cywilnego kierowcę drugiego auta.

EUFOR to siły Unii Europejskiej, które w grudniu 2004 roku przejęły misję od NATO. W ramach tych sił w Bośni i Hercegowinie przebywa obecnie 266 Polaków, a w sumie do tej pory misję pełniło tam 1102 naszych żołnierzy.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: