RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policjanci rozbili gang okradający klientów banku

Publikacja: Sobota, 17 października (06:53) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej 140 tysięcy złotych ukradł z kont klientów banku gang rozbity przez policjantów z Dolnego Śląska i Małopolski. Pięciu mężczyzn współpracowało z jednym z pracowników banku, który przekazywał im dane klientów.

Sprawcy po uzyskaniu poufnych informacji dotyczących kont klientów banku, mieli łatwość dostępu do tych kont, a następnie wykonania przelewu z tego konta na podstawione własne już konto. Następnie szybko wypłacali pieniądze z przeznaczeniem na własne potrzeby - mówi Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji.

Ofiarami oszustów padali głównie bogaci klienci. Kwoty na ich kontach były tak duże, że trudno im było zauważyć brak kilku tysięcy złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: policja bank

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: