RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policja wstrzymuje nabór. A nowi funkcjonariusze by się przydali

Publikacja: Czwartek, 30 lipca (15:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wstrzymany nabór do policji. W związku z kryzysem Komenda Główna Policji wprowadza oszczędności. Co to oznacza? Reporterzy RMF FM sprawdzają na przykładzie dwóch komend wojewódzkich, we Wrocławiu i Katowicach.

We Wrocławiu nowi policjanci przydaliby się szczególnie w drogówce i patrolach interwencyjnych, a to jednostki, w których braki są szczególnie mocno odczuwane przez mieszkańców. Nie ma więc na razie nadziei, że chociażby skróci się czas oczekiwania na wezwany do stłuczki radiowóz, chociaż jak zapewnia Kamil Rynkiewicz z Komendy Miejskiej, nie jest źle. - powiedział naszemu reporterowi Rynkiewicz:

A jak jest w Katowicach? Posłuchaj relacji Marcina Buczka:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: policja kryzys

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: