Jak tłumaczy Alicja Rajtar ze Staleksportu, który jest koncesjonariuszem autostrady, wzrost cen spowodowany jest względami ekonomicznymi: Stawka 6,5 jest stawką optymalną. Zapewnia nam odpowiedni poziom przychodów i zapewnia to, że natężenie ruchu na autostradzie nie spadnie.
Od wiosny przyszłego roku za przejazd autostradą będzie można wreszcie zapłacić kartą. Na razie planuje się uruchomienie dwóch tego typu stanowisk.