RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podlubelskie wodociągi wolne od bakterii coli

Publikacja: Poniedziałek, 21 lipca (11:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dobre wiadomości dla mieszkańców Hrebennego, Wierzbicy i Lubczy. Ostatnie badania sanepidu nie wykryły bakterii coli w tamtejszych wodociągach. Oznacza to, że kranówka po przegotowaniu nadaje się do spożycia.

Od piątku ponad 500 mieszkańców tych podlubelskich miejscowości nie miało wody. Przeprowadzane przez weekend badania za każdym razem stwierdzały obecność niebezpiecznych bakterii w wodociągach.

Zanieczyszczenie najprawdopodobniej wystąpiło na skutek przedostania się do ujęć gnojowicy. Przez trzy ostatnie dni woda w ujęciach była dezynfekowana chlorem.

W środę sanepid ma podjąć kolejną decyzję, tym razem o całkowitym dopuszczeniu wody do spożycia w tym rejonie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: