RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podlasie: Praca - prezent na święta

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Są tacy, dla których praca to najpiękniejszy prezent na święta - tak zgodnie mówią bezrobotni z Sejn na Podlasiu. W ramach robót publicznych - w szkołach, szpitalu, muzeum, dosłownie w całym mieście - pracuje ponad 50 osób.

Niestety, jest to praca tylko na miesiąc, ale i tak większości pozwoli radośnie spędzić święta Bożego Narodzenia.

- Człowiek musi wstać o 7 rano, pracuje 8 godzin, zarabia małe pieniądze, ale musi wyjść do pracy i ma świadomość tego, że na koniec miesiąca dostanie wypłatę - to chyba najważniejszy prezent dla nas - komentują bezrobotni. Mówią, że po takim przepracowanym miesiącu bardziej optymistycznie patrzą na życie.

Burmistrz obiecał, że zaliczki wypłaci już przed Bożym Narodzeniem, by święta, choć skromne, mogły cieszyć.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: