RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podlasie: 3 tys. gospodarstw bez prądu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Burza, która przeszła nad regionem w nocy trwała tylko kilkanaście minut, ale uszkodziła około 800 stacji transformatorowych. Nadal odłączonych jest 130 stacji średniego napięcia w okolicach Białegostoku, Sokółki, Hajnówki i Grajewa

Większość awarii spowodowały drzewa lub konary drzew, padające na linie energetyczne i zrywające przewody

Problemy z zasilaniem nadal mają mieszkańcy Warmii. Prądu nie ma pod Olsztynem i w okolicach Biskupca. Na Śląsku burza też uszkodziła kilka stacji transformatorowych. Tam jednak awarie są sporadyczne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: