RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pentagon chce superbroni

Publikacja: Wtorek, 30 maja (06:46) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pentagon zabiega o zgodę Kongresu na prace nad bronią najnowszej generacji, zdolnej do uderzenia nawet w najbardziej odległe cele zaledwie w ciągu godziny od ich wykrycia.

Wg „International Herald Tribune”, nowe pociski mają być konwencjonalną – czyli bez głowic jądrowych - wersją wystrzeliwanych z okrętów podwodnych rakiet Trident-2.

Mają wejść w skład arsenału, który byłby wykorzystywany do ewentualnego uderzenia wyprzedzającego. Pentagon chciałby, by pociski były gotowe w ciągu najbliższych dwóch lat.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: