RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Paweł Silbert znów prezydentem Jaworzna

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Urzędujący prezydent Jaworzna Paweł Silbert, startujący z ramienia komitetu Jaworzno Moje Miasto, wygrał wybory na prezydenta miasta w pierwszej turze z 64,46 proc. poparcia - podała Miejska Komisja Wyborcza. Jego jedynym kontrkandydatem był Paweł Kaczmarczyk z SLD, który uzyskał 35,54 proc. głosów.

Frekwencja w głosowaniu w Jaworznie wyniosła 41,23 proc.

Poprzednie wybory Silbert wygrał w drugiej turze z poparciem 55,03 proc. Pokonał wówczas kojarzonego z lewicą Tadeusza Fudałę (Wspólnie dla Jaworzna), którego poparło 44,97 proc. głosujących.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: