RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Paraliż lotniska w Budapeszcie

Publikacja: Piątek, 16 grudnia (21:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przez dwie godziny na lotnisku Ferihegy w Budapeszcie nie wylądował żaden samolot; przesunięto także godziny odlotu kilku maszyn. Powodem wieczornego zamieszania był strajk pracowników portu.

Załoga obawia się zwolnień, gdyż w najbliższych dniach lotnisko ma być sprywatyzowane. Nabywcą prawie 75 procent udziałów jest brytyjska firma BAA. Jest to największa na Węgrzech umowa prywatyzacyjna od upadku komunizmu.

Władze lotniska zapowiedziały wzrost płac o 4,5 procent, lecz nie mogą zagwarantować wysokości zatrudnienia po prywatyzacji.

BAA zaoferowała za lotnisko 464,54 mld forintów (2,14 mld dolarów) i dodatkowe inwestycje w wysokości 100 mld forintów (461 mln dolarów).

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: