Jak wynika z badań opublikowanych w dzisiejszym wydaniu tygodnika „Nature” - osoby, które potrafią segregować informacje mogą pochwalić się znacznie lepszą pamięcią, natomiast te, które gromadzą mnóstwo pozornie bezużytecznych i niezwiązanych ze sobą faktów, często okazują się obdarzone większą wyobraźnią i są bardzie twórcze niż inni.
Naukowcy twierdzą, że przy odrobinie starań można wytrenować pamięć i jednocześnie pocieszają tych, którzy tego nie potrafią i chłoną jak gąbka wszystkie informacje, że sieczka w głowie niekoniecznie jest czymś złym.