Strajkujący od dwóch tygodni pracownicy fabryki Wagon SA w Ostrowie Wielkopolskim dostali wczoraj część zaległych wynagrodzeń - po 300 zł. To jednak nie uspokoiło nastrojów. Dziś do prowadzących protest głodowy dołączyła kolejna, już 8. osoba.

Protestujący, prócz zaległych wynagrodzeń, domagają się zmiany struktury własności firmy. Problem w tym, że ktoś musiałby zrezygnować z posiadanych akcji. Nietrudno przewidzieć, że chętnych - na razie - brak.

To są już dwa tygodnie strajku i ludzie są naprawdę zdesperowani - mówi Lech Mroziński z zakładowej „Solidarności”, tłumacząc decyzję o podjęciu głodówki.

W Wagonie pracuje około 2200 osób. Ostatnie pensje – 300, 400 złotych - wypłacono im w połowie czerwca.

Pracownicy ostrowskiej Fabryki Wagon grożą protestem głodowym. Dojdzie do niego, jeśli nie powiodą się zaplanowane na dziś rozmowy z zarządem firmy. Strajkujący domagają się m.in. wprowadzenia programu naprawczego. czytaj więcej

Sytuacja finansowa zakładu zaczęła się pogarszać po prywatyzacji i chociaż firma wciąż ma zamówienia na produkcję wagonów, to stoi na skraju bankructwa z powodu długów. Poprzedniemu zarządowi spółki prokuratura postawiła zarzut działania na niekorzyść firmy.

09:55