RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opuszczona flaga w hołdzie górnikom

Publikacja: Niedziela, 20 września (18:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polarnicy ze stacji im. Arctowskiego, w najdalej oddalonej od kraju polskiej placówce badawczej, oddają hołd górnikom, którzy zginęli w Rudzie Śląskiej. Biało-czerwona flaga został w niedzielę wciągnięta do połowy masztu.

"Arctowski" jest całoroczną stacją znajdującą się na Wyspie Króla Jerzego w rejonie Szetlandów Południowych w Antarktyce. Od Warszawy dzieli ją ponad 14,5 tysiąca kilometrów. W tej chwili przebywa tam sześć osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: górnicy

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: