Pytanie tylko czy to rzeczywiście się opłaca. Opony zimowe szybko tracą swoje właściwości. Powinno się na nich jeździć dwa sezony. Teoretycznie więc najbezpieczniej byłoby kupić nowe. Wszystko jednak zależ od klienta i zasobności jego portfela.
Z właścicielem jednego z łódzkich warsztatów samochodowych rozmawiał reporter RMF Marcin Lorenc:
Opony zimowe – jak zalecają fachowcy – należy założyć na wszystkie koła samochodu, gdy temperatura spadnie do 7 stopni Celsjusza. W trudnych warunkach z pewnością zwiększą bezpieczeństwo jazdy: skrócą drogę hamowania na lodzie, zwiększą przyczepność.