RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Olsztyn: Seminarium na podsłuchu?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Urządzenia podsłuchowe znaleziono w dawnej siedzibie seminarium duchownego w Olsztynie. Podczas remontu natrafiono na kilkanaście mikrofonów, które służyły prawdopodobnie do podsłuchiwania kleryków i księży.

Urządzenia PRL-owskiej bezpieki są w doskonałym stanie. - Są sprawne. Sprawdzałem i one chodzą - mówi o mikrofonach jeden z robotników. Podsłuchy były umieszczone w otworach wywierconych w deskach. W sumie znaleziono 11 pluskiew.

- Władze chciały kontrolować to, co dzieje się w seminarium. Przede wszystkim służby specjalne mogły być zainteresowane wykładami i konferencjami wychowawczymi - uważa biskup Jacek Jezierski.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: