RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Oddawałeś krew-musi to...odpracować

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Oddawali krew, teraz mają problemy z emeryturą. Chodzi o krwiodawców-górników. Zgodnie z nowymi przepisami każdy,kto chce odejść na górniczą emeryturę musi odpracować wszystkie wolne dni, także te, kiedy oddawało się krew. Problem w tym, że inne przepisy...gwarantują wolny i do tego płatny dzień za oddawanie krwi. Górnicze związki zawodowe czekaja na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.

Tagi: ZUS górnicy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: