RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Od stycznia droższa rejestracja samochodów

Publikacja: Czwartek, 29 grudnia (19:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od nowego roku drożeje rejestracja samochodów. Więcej zapłacą właściciele rejestrowanych w Polsce po raz pierwszy aut osobowych, a także ciężarówek, ważących maksymalnie 3,5 tony.

Za rejestrację samochodu z Niemiec, zamiast 700 złotych, trzeba będzie zapłacić 1200. Stracą przede wszystkim ci, którzy sprowadzają stare i tanie samochody.

Urzędnicy już przygotowują się do odpierania ataków rozzłoszczonych właścicieli aut. - Już nam się dostaje za te 700 złotych. Dostanie nam się pewnie też za te 500 złotych, chociaż to nie jest od nas zależne - mówią.

To jednak nie koniec nowych wydatków. Zanim urzędnik zarejestruje samochód, będzie musiał sprawdzić, czy właściciel auta wpłacił 500 złotych na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: