RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Obudziły się tatrzańskie świstaki

Publikacja: Środa, 26 kwietnia (18:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Tatrach na dobre obudziły się świstaki. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego obserwują aktywność tych zwierząt już od kilku dni.

Według przyrodników, przebudzenie świstaków to znak, że spaliły one zgromadzone na zimę zapasy energetyczne, czyli mówiąc po ludzku: zimowe sadełko.

Dyrektor TPN-u zaapelował do narciarzy i snowboardzistów, którzy wciąż mają w Tatrach idealne warunki do jazdy, by zadbali o bezpieczeństwo świstaków i jeździli tylko wytyczonymi trasami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: