RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niezdrowe łososie albo walka o rynek

Publikacja: Wtorek, 27 grudnia (12:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosjanie twierdzą, że norweskie łososie zawierają zbyt dużo metali ciężkich. Dlatego od 1 stycznia wstrzymują import tych ryb z Norwegii. Według rosyjskich służb weterynaryjnych łososie mają za dużo kadmu i ołowiu.

Rosjanie twierdzą, że zawartość kadmu w rybach aż o 18 razy przekroczyła normy; ołowiu było trzy razy więcej niż pozwalają przepisy. Łososie pochodziły z czterech dużych hodowli.

Jak się dowiedzieliśmy, polski Główny Lekarz Weterynarii nakazał przeprowadzenie dodatkowych badań łososi z Norwegii, ich wyniki poznamy w styczniu. Do tej pory wszystkie importowane do Polski łososie były zdrowe.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: