RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy walczą z palaczami

Publikacja: Sobota, 24 lutego (11:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemcy to kolejny europejski kraj, który wypowiada wojnę palaczom. Ministrowie zdrowia 16 niemieckich landów chcą wprowadzić zakaz palenia w miejscach publicznych. Ograniczenia mogą wejść w życie jesienią.

Palić nie wolno będzie w szkołach, urzędach, szpitalach. W pubach i restauracjach zostaną wydzielone specjalne miejsca dla palaczy.

Irlandia była pierwszym krajem europejskim, który wprowadził zakaz palenia w miejscach publicznych, w tym w barach i restauracjach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: