RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy ujawnią archiwa Holocaustu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Poinformowało o tym Waszyngtońskie Muzeum Holocaustu. Dokumenty dotyczące kilkunastu milionów ludzi zamordowanych lub prześladowanych przez niemieckich nazistów były do tej pory przetrzymywane w niemieckim archiwum w mieście Bad Arolsen.

Mimo wieloletnich starań o otwarcie dziesiątków milionów dokumentów, do tej pory władze niemieckie nie godziły się na ujawnienie danych z archiwum powołując się na rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony prywatności.

Dokumenty z Bad Arolsen będą badane przez międzynarodową komisję, w skład której między innymi wejdą Polska i Izrael. Planowane jest udostępnienie wszystkich dokumentów placówkom badawczym na całym świecie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: