Jeżeli na drodze leży śnieg lub błoto pośniegowe, to kierowca samochodu, który nie zmienił opon na zimowe zapłaci mandat w wysokości 20 euro - ostrzegają eksperci automobilklubu ADAC.
Jeśli kierowca jest uczestnikiem wypadku kara może wzrosnąć dziesięciokrotnie nawet wtedy, gdy właściciel auta bez „zimówek” nie spowodował kolizji.
Warto o tym pamiętać, ponieważ już w tym tygodniu spodziewany jest w Niemczech pierwszy atak zimy.