RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy: Mandaty za jazdę na letnich oponach

Publikacja: Poniedziałek, 5 listopada (13:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Za jazdę na letnich oponach, po pierwszych opadach śniegu w Niemczech zapłacimy mandat. Nowe przepisy wchodzą w życie jeszcze w tym roku.

Jeżeli na drodze leży śnieg lub błoto pośniegowe, to kierowca samochodu, który nie zmienił opon na zimowe zapłaci mandat w wysokości 20 euro - ostrzegają eksperci automobilklubu ADAC.

Jeśli kierowca jest uczestnikiem wypadku kara może wzrosnąć dziesięciokrotnie nawet wtedy, gdy właściciel auta bez „zimówek” nie spowodował kolizji.

Warto o tym pamiętać, ponieważ już w tym tygodniu spodziewany jest w Niemczech pierwszy atak zimy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: